Literatura

"Runy" to książka autorstwa Pauliny Horbowicz, Gererta Kreutzera, Witolda Maciejewskiego i Dominiki Skrzypek. Wydana nakładem wydawnictwa "TRIO" w Warszawie, w 2011 roku. Publikacja ta jest bardzo cenną pozycją na rynku dotyczącym zarówno pisma germańskiego jak i rekonstrukcji dawnej kultury i wierzeń. Na blisko 200 stronach, autorzy prezentują genezę run, szereg zabytków z inskrypcjami runicznymi (szczegółowo je omawiając) oraz tło kulturalne i lingwistyczne.

"Mitologia Germańska: Opowieści o Bogach mroźnej Północy"mitologia germanska
autor: Artur Szrejter

Jedna z przyzwoitszych pozycji na naszym rynku, jeśli chodzi o przedstawienie mitologii germańskiej. W chwili obecnej dostępne jest wydanie drugie poprawione. Mimo pewnych nieścisłości, zawartość ksiązki stanowi dobrą podstawę do dalszych poszukiwań.

"Ścieżki i Bezdroża Runiczne"
autor: Tomasz Misterka
autor kart: Dariusz Cecuda

Ponieważ niezwykle trudno jest recenzować własną książkę, pozwolę sobie ograniczyć się jedynie do prezentacji najważniejszych, zawartych w niej elementów:

"Świat Run"
Igor Warneck

Bardzo miła książka, przyzwoicie napisana z jednego względu - autor podaje na wstępie iż są to jego własne przemyślenia i tego się trzyma cały czas. Na uwagę zasługuje sposób wróżenia poprzez rzucanie run oraz ich detaliczne opisy, choć nie z całością jego interpretacji run mogę się zgodzić.

"Runy - magia w Twoich rękach"
Autor: Mariusz Staszewski

Opracowane na podstawie darmowego fragmentu,

Spis treści, dostepny w nim sugeruje iż autor opierał się na publikacjach Pana R. Bluma (tworcy sławnej pustej runy) i Pani Alicji Chrzanowskiej - ani jeden ani drugi autor w dziedzinie wiedzy o runach prezentowanej w znanych mi ksiażkach nie rokuje zbyt rzetelnej wiedzy z punktu widzenia historycznego, ale nie uprzedzajmy faktów.

"Pismo Runiczne"pismo runiczne
R. I. Page