Runa Naudiz

Naudiz - Potrzeba, Konieczność, Ostateczność

Staroangielski - Nyd
Kłopot jest ciężarem dla serca;
W nim jest źródło rozwiązań
znajdowanych przez ludzi,
dla wszystkich, którzy czas biorą pod uwagę.

Staronordycki - Naudhr
Potrzeba chwili daje mały wybór;
Nagi człowiek zamarznie na mrozie.

Staroislandzki - Naudh
Potrzeba jest przywiązaniem do przeszłości
I trudnym wyborem
I pracą w trudzie i znoju.
Potomek mgły. Praca.

Informacje Ogólne

Te wersety sugerują iż z kłopotami i problemami - tak bowiem również brzmi tłumaczenie Naudhiz - należy radzić sobie możliwie szybko. Odkładanie ich na później może spowodować pogłębienie się ich i rozszerzenie. Stale utrzymujący się debet może prowadzić do bankructwa, nieleczona rana może być źródłem zakażenia lub spowodować zwyrodnienie tkanki. Runa ta powinna być traktowana więc w tym wypadku jako dzwonek alarmowy — jeśli coś jest nie tak, potraktujmy ją jako ostrzeżenie. Przypatrując się poematom, widzimy w nich też ukazaną pewną schematyczność postępowania: potrzeba — rozwiązanie. Czasem jest to dobre rozwiązanie, jednak czasem... warto wybrać mniej szablonowe rozwiązania, jeśli szybciej prowadzą do celu. Pamiętać tu należy, że to przeszłość tworzy teraźniejszość a ta jest źródłem przyszłości a nie odwrotnie.

W odpowiedzi na Twoje pytanie, wylosowano znak:

Błąd | runy.net.pl

Błąd

Komunikat o błędzie

  • Warning: include_once(znaki.inc.php): failed to open stream: No such file or directory w include_once() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: include_once(): Failed opening 'znaki.inc.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') w include_once() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: include_once(funkcje.inc.php): failed to open stream: No such file or directory w include_once() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: include_once(): Failed opening 'funkcje.inc.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php73/usr/share/pear') w include_once() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/includes/common.inc:2821) w drupal_send_headers() (linia 1551 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Error: Call to undefined function pozycja_runy() w eval() (linia 5 z /home/klient.dhosting.pl/hieroglif/runy.net.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.